Regeneracja turbosprężarek

Regeneracja turbosprężarek w specjalistycznym serwisie

Wszystkie turbiny są wyważane i doważane wyłącznie na wyważarkach niemieckiej firmy Schenck – światowego lidera w tej dziedzinie, a jak wiadomo większość turbosprężarek produkowanych na pierwszy montaż w naszych autach jest właśnie wyważana w fabrykach na tych maszynach np. BorgWarner Jasionka.

turbosprężarki schenck

Naprawa turbosprężarki to kompleksowy zespół prac związanych z wyważaniem. Dzięki urządzeniu TBcomfort zapewniamy podstawy wysokojakościowej naprawy: w pierwszej czynności usuwamy niewyważenie podzespołów: wałka z turbiną, koła kompresji i całego zespołu. Dzięki temu stworzone zostają warunki dla późniejszego wyważania w zakresie wysokich obrotów. Możemy w perfekcyjny sposób wyważać podzespoły turbosprężarki o ciężarze do 16 kg. W praktyce oznacza to, że możemy wyważać również turbosprężarki pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych

regeneracja turbosprężarek TBcomfort
regeneracja turbosprężarek TBsonio

Natomiast na urządzeniu TBsonio rdzeń przyspieszany jest za pomocą sprężonego powietrza i wyważany w warunkach zbliżonych do rzeczywistej eksploatacji. Wyważona prze nas turbosprężarka posiada tak niewielkie niewyważenie resztkowe, że osiągnięty poziom jakości porównywalny jest z poziomem nowej turbosprężarki. Bieg prawie pozbawiony drgań – długi okres eksploatacji.

Różnica pomiędzy dotychczas powszechnie stosowaną metodą wyważania na rynku a nasza najnowszą technologią polega na precyzji wyważania, owa jakość ma kluczowy wpływ na skuteczność naprawy oraz żywotność turbiny.

Dzięki nowej, technologii powstaje produkt finalny charakteryzujący się podwyższonymi parametrami w zakresie stanu dynamicznego – dzięki zastosowaniu najnowszych i najlepszych maszyn SCHENCK, zostaje zminimalizowany poziom niewyważenia, poziom przyspieszenia i przemieszczenia drgań, dzięki czemu turbiny charakteryzują się dłuższa żywotnością i dużo niższą awaryjność.

Cały proces regeneracji turbosprężarek odbywa się w laboratoryjnych warunkach w naszej pracowni. Zastosowanie wyważarek Schenck i duże doświadczenie zdobyte przez długie lata naszej działalności pozwala nam na rozwiązywanie bardzo skomplikowanych problemów podczas regeneracji turbosprężarek do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i innych. Montaż oryginalnych i sprawdzonych części podczas naprawy turbosprężarki daje nam pewność prawidłowej i bezawaryjnej pracy turbiny, a co za tym idzie udzielenie rocznej gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów jak na nową turbosprężarkę.

Do każdej turbosprężarki w naszej pracowni po regeneracji dołączany jest protokół z wyważenia wysokoobrotowego i karta gwarancyjna z dodatkowymi instrukcjami dotyczącymi montażu, eksploatacji oraz wskazówki do ustalenia z jakiego powodu uległa uszkodzeniu regenerowana turbina. Jest to bardzo cenna informacja, dzięki której nie dojdzie do ponownego uszkodzenia nowej, regenerowanej turbiny.

regeneracja turbosprężarek autolab
Usługa Cena brutto
wycena oraz ustalenie przyczyny uszkodzenia turbosprężarki GRATIS
regeneracja turbiny do sam. osobowych i dostawczych od 500zł
regeneracja turbiny do sam. ciężarowych od 600zł
czyszczenie zmiennej geometrii oraz naprawa od 200zł
Na wszystkie regenerowane w naszej pracowni turbosprężarki udzielamy gwarancji bez limitu kilometrów. 2 lata
Usuwanie DPF lub FAP z zdemontowanego i dostarczonego do nas sterownika od 400zł